Najczęściej zadawane pytania

FAQ

najczęściej zadawane pytania


Na jakim terenie dostępne są wasze usługi ?

Zdjęcia studyjne wykonywane są na terenie Warszawy. W przypadku zdjęć plenerowych i ślubnych fotografuje głównie na terenie woj. mazowieckiego. Jednak po wcześniejszym uzgodnieniu dojazd w inne części Polski nie stanowi problemu.
Na jakim sprzęcie pracujecie ?

Fotografie wykonujemy wysokiej klasy lustrzanką cyfrową Canon 5d Mark II z serią profesjonalnych obiektywów. Zestaw uzupełnia zewnętrzna lampa błyskowa z dyfuzorem, szeroki zestaw akcesoriów m.in. akumulatory, karty o łącznej pojemności 70 Gb oraz sprzęt studyjny – lampy, softboxy, statywy.
Czy wykonane przez Państwa zdjęcia są poddawane retuszowi ?

Tak, wszystkie zdjęcia poddawane są korekcie kolorystycznej i kadrowaniu. Wykonujemy zdjęcia w postaci cyfrowych negatywów (RAW) co pozwala na dużo większe możliwości obróbki. Zdjęcia prosto z aparatu są w naszym przypadku półproduktem, z którego dopiero powstanie ostateczna fotografia.
Czy otrzymane na płycie fotografie będziemy mogli wywoływać w dowolnym zakładzie fotograficznym ?

Tak. Fotografie nagrywam w wysokiej rozdzielczości co pozwala na wywoływanie ich w dowolnym labie.
Czy na sesji zdjęciowej jest wizażystka ?

Wizażystkę można zatrudnić na sesję za dodatkową opłatą, proszę pamiętać o tym przy zamawianiu sesji. Współpracuje z kilkoma doświadczonymi wizażystkami, które na co dzień współpracują przy produkcjach filmowych i telewizyjnych i mogą być do Państwa dyspozycji. Więcej informacji na ten temat w ofercie – sesja zdjęciowa
Czy jako fotograf ślubny posiada Pan uprawnienia do fotografowania w kościołach ?

Tak, posiadam zaświadczenie wydane przez Kurię Metropolitarna w Warszawie. Niniejsze zaświadczenie potwierdza fakt ukończenia kursu przygotowującego fotografów i operatorów kamer do pracy podczas liturgii.
Czy plener ślubny może odbyć się innego dnia niż ceremonia ślubna ?

Tak, oczywiście. Podczas naszego spotkania wspólnie ustalamy dogodny termin sesji plenerowej.
Czy pobierana jest zaliczka na zdjęcia ślubne ?

Podczas naszego spotkania w momencie podpisania umowy pobierany jest zadatek. To na podstawie podpisanej umowy i zadatku rezerwowany jest dla termin wykonania reportażu ślubnego.
Jak długo trwa sesja indywidualna w studio ?

Jest to uzależnione od naszych indywidualnych ustaleń i zależy od wielu czynników. Standardowo jednak cała sesja trwa średnio od 2 do 4 godzin.
Po jakim czasie otrzymamy cały zamówiony materiał ?

Wszystko uzależnione jest od naszych indywidualnych ustaleń i typu sesji jaki Państwo wybierzecie. Standardowo dla sesji zdjęciowych jest to termin do 7 dni roboczych. W przypadku zdjęć ślubnych termin będzie wynosił od 14 do 30 dni.